Eğitim Felsemiz

Bilim ve teknolojinin ışığında sevgi dolu bir ortamda, düşünen, araştıran, inceleyen bununla birlikte milli ve manevi değerlerine sahip çıkan, kültürümüzden kopmadan çağa ayak uydurabilen asil bir nesil yetiştirmektir.

Küçük Çınarlar Anaokulunda eğitim hedeflerimiz öğrencilerimizin; sorgulayan,özgüveni yüksek, ana dilinde yetkin, yabancı dil becerisi gelişmiş, ilgi ve yeteneklerinin farkına varılmış, mutlu, problem çözebilen, yaratıcı ve ilkokula hazır bireyler olarak yetiştirilmesidir. Eğitimde metot değil, çocuk kişiliği göz önüne alınmalıdır ve çocukların da en ciddi işi oyundur fikri benimsenmiştir.

Oluşturulan sevgi ve güven ortamında, sunulan akademik ve sosyal-duygusal gelişim programımız ile gelecekte fark yaratacak bireylerin sağlam temelleri atılır.

İngilizce programımız haftanın her günü oyun temelli, yaşayarak öğrenme ortamında; öğrenciler İngilizceyi drama etkinlikleri, oyunlar, görsel kartlar, şarkılar ve etkinliklerle doğal bir süreçte öğrenirler. Öğrenciler ikinci dilde dinleme, anlama ve konuşma becerilerinde oldukça yetkin bireyler olarak yetişirler.

Sosyal ve Kültürel Etkinlikler Haftalık Programımız kapsamında yürütülen Spor, Müzik, Görsel Sanatlar, Drama, Satranç, Bale, Sosyal Beceri ve Koordinasyon Etkinlikleri gibi branş dersleri; konularla ilgili olarak yapılan geziler, partiler, kutlamalar ve veli katılımları ile öğrencilerimizin çok yönlü gelişimi desteklenir.